Örgü Kalp Kitap Ayracı Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Örgü Kalp Kitap Ayracı Yapımı

Örgü kalp kitap ayracı yapımı tığ işi örgü örmeyi bilen herkesin yapabileceği bir kitap ayracı modelidir. İkili, üçlü trabzan, zincir ve sihirli halka yaparak hazırlanan bu kitap ayracını renk renk hazırlayıp kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Sizleri daha fazla bekletmeden örgü kalp yapımı detaylarına geçmek istiyoruz.

Örgü Kalp Kitap Ayracı Yapımı

Örgü kalp kitap ayracı yapmak için elinizde artık kalan küçük ipleri kullanabilirsiniz. Hem şiş, hem tığ ile örülebilen orta kalınlıkta ipler ile bu örgü kalp kitap ayracını hazırlayabilirsiniz. Seçtiğiniz ipin kalınlığına göre tığ numarasını belirleyebilirsiniz.

Örgü kalp kitap ayracı yapmak için ilk olarak sihirli halka yapın. Sihirli halkayı hafif sıkıştırdıktan sonra 3 adet zincir çekin. Ardından tığ üzerine bir kere ip dolayıp halka içinden bir ip çıkarın. 3 seferde yukarı çıkarak üçlü trabzan yapın. Zincirden sonra toplam 3 adet üçlü trabzan yapın. Üç adet üçlü trabzanın ardından tığ başına bir kere dolayıp halka içine batarak bir ip alın. 2-1 şeklinde ipleri çekerek ikili trabzan yapın. 3 adet yan yana ikili trabzan yapın. Kalbin uç kısmını hazırlamak için tığ başına iki kere ip dolayın. Teker teker ipleri çekerek dörtlü trabzan yapın. 1 adet dörtlü trabzan yaptıktan sonra yeniden 3 adet ikili trabzan, 3 adet üçlü trabzan yapın. Sihirli halkanın ipini çekerek sıkılaştırın. Kalbi kapatmak için yeniden 3 adet zincir çekin ve tığ başına ip almadan halka içine batarak sıkılaştırın.

Örgü kitap ayracı son aşaması için kalbin birleşim yerinden zincir çekin. Yaklaşık 50 adet zincir çekmeniz kitap ayracı için yeterli olacaktır. Zincirlerden sonra isterseniz devam edip fıstık yaparak örgü kitap ayracını tamamlayabilirsiniz.

Kitap ayracı için hazırladığınız kalplerden hazırlayıp farklı çalışmalarda da kullanabilirsiniz. Örgü battaniyeler, bebek battaniyeleri, örgü kazak, yelek ve atkıları süslemek için bu kalpleri hazırlayabilirsiniz. İsterseniz iki adet örgü kalp hazırlayıp arasına elyaf ya da pamuk doldurup minik dolgulu kalpler hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu kalplere ekleme yapıp anahtarlık da hazırlayabilirsiniz. Örgü kalp yapımının detayları için Youtube kanalımızda yer alan videomuza göz atabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir