Örgüden Dekoratif Saat

Örgüden Dekoratif Saat Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Örgüden dekoratif saat yapımı bayanların çok keyif alacağı bir kendin yap çalışmasıdır. Kendi el emeğinizle kolay bir şekilde yapacağınız örgü çiçekli saat sayesinde evinizin duvarını süsleyecek çok güzel bir dekoratif ürüne sahip olabilirsiniz. Bu çalışma için çok fazla ip gerekmediğinden, elinizdeki artık ipleri de bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Hiç masraf yapmadan ve zorlanmadan güzel bir duvar süsüne sahip olmak istiyorsanız aşağıda örgüden çiçekli dekoratif  saat yapımı ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Örgüden Dekoratif Saat Nasıl Yapılır

Örgüden Dekoratif Saat Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Tığ
  • Tığın kalınlığına uygun farklı renkte ipler
  • Saat düzeneği
  • Renkli karton

Örgüden Dekoratif Saat Yapımı

İlk olarak 6 zincir çekerek yuvarlak bir halka yapın. Bu yuvarlak halkanın içini sık iğne olarak doldurun. Her sırada arttırarak örgüyü saat boyutuna gelene kadar örün. Daha sonra kenarına ince bir kenar süsü örün ve saati asmak için zincirle askı halkası yapın. Bu şekilde saati tamamladıktan sonra sıra geldi işin en zevkli kısmı olan süsleme aşamasına.

Elinizdeki renkli iplerden farklı boyutlarda çiçek motifleri örün ve bunları saate değişik açılarla sabitleyin. Bir kartonla 3, 6, 9, 12 rakamları yapın ve bunları saatteki yerine takın. Rakamları takmak için küçük çatal iğne kullanabilir ya da rakamlarla aynı renkte ip kullanarak dikişle de sabitleyebilirsiniz.

Saatin süslemesi bittikten sonra ortaya akrep ve yelkovanın olduğu düzeneği yerleştirin. Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif saat kullanıma hazır, istediğiniz odanın duvarına asabilirsiniz. Eğer elinizde akrep ve yelkovan olan bir saat düzeneği yoksa bunun yerine rakamları yaptığınız gibi renkli kartondan akrep ve yelkovan yapabilir ve bunu bir toplu iğne yardımı ile ortaya sabitleyebilirsiniz.

Örgüden dekoratif saat yapımı çok kolay bir el işi çalışması olduğu için örgü örebilen herkes bunu rahatlıkla yapabilir. Eğer tığ ile örgü örmeyi bilmiyorsanız, şiş ile de aynı çalışmayı yapabilirsiniz. Bunun için paspas örer gibi saat boyutunda bir yuvarlak örebilirsiniz. Bizim sizlerle paylaştığımız örnekte saat, tığ ile örülmüş ve çiçek motifleri ile süslenmiş. İsteyenler çiçek motifi yapmak yerine farklı süslemeler de yapabilirler.

Örgüden dekoratif saat yapımı için gerekli malzemeleri ve çalışmanın detaylarını sizlerle paylaştık. Siz de bu öneriden yola çıkarak kendi becerinize ve elinizdeki imkanlara göre böyle güzel bir saat yapabilir, bunu kendiniz kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Sizlere örnek olması açısından bir kaç örgüden dekoratif saat paylaşıyoruz.

Örgüden Dekoratif Saat
Örgüden Dekoratif Saat
Örgü Saat
Örgü Saat
Örgü ile Renkli Saat
Örgü ile Renkli Saat
Örgü ile Kare Saat
Örgü ile Kare Saat
Örgü Çalar Saat
Örgü Çalar Saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir