Origami Yıldız Yapımı

Origami Yıldız Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Origami yıldız yapımı çalışması ile renk renk, kabarık yıldızlar hazırlayabilirsiniz. Küçük şekerlemelere benzer bu yıldızları arkadaşlarınız, sevdikleriniz için dekoratif vazo ya da hediye kavanoz yaparken kullanabilirsiniz. Evde bulunan kağıtlar ile hazırlayabileceğiniz bu yıldızların detaylarına şimdi geçiyoruz.

Origami Yıldız Yapımı

Origami yıldız yapmak için renkli, desenli ya da beyaz kağıt kullanabilirsiniz. Eğer evinizde var ise quilling şeritlerinden kullanarak bu minik yıldızları hazırlayabilirsiniz. Eğer bu şeritlerden evinizde yok ise kendi şeritlerinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun için istediğiniz kağıtları 1 cm kalınlığında şeritler şeklinde kesin. Eğer yıldızlarınızın büyük olmasını istiyorsanız şeritlerin kalınlığını daha büyük yapabilirsiniz. Şeritlerinizi oluşturduktan sonra bir tanesini elinize alın. Sanki bir ipe düğüm atıyor gibi kağıt şeride düğüm atın. Attığınız düğümü kağıdı yırtmadan ve kenarlarda bolluk vermeden sıkılaştırın. Bu şekilde bir beşgen elde edin. Şeridin kısa kalan kısmını beşgenin arkasına doğru katlayın. Daha sonra şeridin uzun olan kısmını katlamaya geçin. Bu katlama sırasında elinizde bulunan beşgen kısmı şeridin gelişine göre elinizde çevirin. Şeridin mutlaka beşgen kısmın sınırlarının içinde olmasına dikkat edin. Bu katlama işlemi sırasında kağıda fazla bastırmayın. Katlama yerlerini çok fazla belirginleştirmeyin. Elinizde çok sıktığınız ve katlama yerlerine fazla bastırdığınız kağıtları yıldız yapmanız zorlaşabilir.

Katlama işlemini bitirdikten sonra son kalan kısmı eğer uzun ise biraz ucundan kesip en son katlanacak yerde bulunan üçgenin içine yerleştirip ittirin. Bu şekilde şeride kağıt kilidi yapın. Sonraki aşamada yıldızın kabarık ve kollarının belirgin olması için beşgen parçanın her bir kenarının tam orta noktasına tırnağınız ile hafifçe bastırın. Bu işlem ile yıldızınızın kolları ortaya çıkmış olacak. Yıldızın kollarının daha belirgin ve sivri olması için iki tırnağınız ile yıldız kollarına hafifçe bastırıp uzatın.

Eğer evinizde renkli ve desenli kağıt yok ise beyaz kağıdı kendiniz renklendirebilir ya da desenli bantlar ile şeritlerin üzerlerini kaplayabilirsiniz. Yıldızların daha sevimli olması için üzerlerine yüz çizebilirsiniz. Daha detaylı anlatım için kağıt yıldız yapımı çalışmasının videosuna kanalımdan göz atabilirsiniz.

Origami Fincan Yapımı * Tıklayın

Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı * Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir