Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı
Geri Dönüşüm, Kendin Yap Videoları

Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı

Pantolon cebinden telefon askılığı yapımı kullanılamayacak durumdaki pantolonlar için ideal bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Bu geri dönüşüm projesi ile telefonunuzu şarj ederken asabileceğiniz güzel bir mini cep hazırlayabilirsiniz. Sıcak silikon ya da kumaş yapıştırıcıları kullanarak hazırladığınız askılığı süsleyebilir, kendi zevkinize göre özel tasarımlar yapabilirsiniz.

Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı

Kullanılmayan pantolonların cep kısımlarından yapılan telefon askılığı şarj sırasında telefonun güvenli bir şekilde durmasını sağlar. Çalışma için kullanacağınız pantolon ne kadar kalın ve dayanıklı kumaştan olursa, askılık o kadar güvenli olacaktır. Bunun için evde eğer kot pantolon var ise ilk tercihinizi kottan yana kullanmanızı öneririz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanılmayan bir pantolon
  • Sıcak silikon ya da kumaş yapıştırıcısı
  • Makas
  • Süslemek için pul ya da benzer özelliklerde malzemeler

Telefon Askılığı Yapımı

Telefon askılığı için pantolon cebini hatlarından dikkatli bir şekilde keserek çıkarın. Ardından sap kısmı için uzun bir şerit kesin. Cebin iki tarafından sap kısmını yapıştırın. Parlak pullar, simli eva parçaları, minik boncuklar ya da aklınıza gelebilecek diğer malzemeler ile cep üzerini süsleyebilirsiniz. Eğer sıcak silikon yoksa ve kumaş dikilecek şekildeyse askı kısmını dikerek de cebe monte edebilirsiniz. Cep üzerine süsleme yapmak için malzemeleri silikon yerine kumaş yapıştırıcısı ile yapıştırabilirsiniz. Eğer elinizde her iki yapıştırıcıdan da yoksa ya da yapıştırıcı kullanmak istemezseniz el dikişi ya da makine dikişi ile de malzemeleri monte ederek süsleme yapabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz telefon askılığı içine telefonu şarj tarafı üzeri gelecek şekilde yerleştirin. Ardından şarj aletini elektrik prizine takın. Askılığı şarj aletinin üzerine düzgün şekilde yerleştirin. En son şarj yuvasına kablonun ucunu takın. Bu şekilde telefonunuzu rahat bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Telefon askılığını geceleri yatmadan önce telefonu kapatıp güvenle saklamak için de kullanabilirsiniz. İsterseniz benzer şekilde hazırladığınız cepleri telefon kılıfı olarak da kullanabilir, dış ortamlarda da telefonunuzu bir geri dönüşüm çalışması ile koruyabilirsiniz. Pantolonun geri kalan kısımlarını ise başka geri dönüşüm çalışmalarında kullanabilirsiniz.

Pantolon cebinden telefon askılığı yapımının detaylarını videolu anlatım ile detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir