Pet Şişeden Oyuncak Yapımı
Geri Dönüşüm, Kendin Yap Videoları

Pet Şişeden Oyuncak Yapımı

Pet şişeden oyuncak yapımı çalışması, okul öncesi etkinlikler için ideal çalışmalardan birisidir. Çok kolay bir şekilde hazırlanan bu oyuncak, çocukların severek oynadıkları bir oyuncaktır. Hayal gücüne göre kimi zaman bir çiçek bahçesi, kimi zaman bir deniz kenarı olarak renklendirilmesi yapılan bu oyuncak, hem kız çocukları, hem erkek çocukları için uygundur.

Pet Şişeden Oyuncak Yapımı

Pet şişeden oyuncak yapmak için çok az malzeme gereklidir. Her evde bulunabilecek, atılmak için kenarda bekleyen malzemeleri değerlendirerek siz de çocuklarınız için bu oyuncağı hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet pet şişe
  • Oyuncak yumurta içi
  • Küçük bir parça ip
  • Falçata
  • Renkli A4 kağıtları
  • Makas
  • Kalp kalıbı
  • Yapıştırıcı
  • Simli eva kağıdı
  • Renkli, desenli bant

Pet Şişeden Oyuncak Yapımı

Pet şişeden oyuncak yapmak için 1 litrelik pet şişelerden kullanabilirsiniz. Şişenin alt kısmını kesip çıkarın. Bunun için ilk önce falçatadan yararlanıp daha sonra makas ile düzeltebilirsiniz. Pet şişenin kenar kısımlarının kesmemesi için renkli ve desenli bant ile kenarını kaplayın. Renkli kağıtlar ile 8 adet kalp kesin. Bu kalpleri pet şişe üzerine yapıştırıcı ile yapıştırın. Oyuncak yumurta kabının içini açın. Yukarısındaki delikten ipi geçirip düğümleyin. Ardından yumurta kabını kapatın. İpin diğer ucunu pet şişe kapağının etrafından geçirip sıkıca düğümleyin. Yumurta kabı üzerine desen vermek için simli eva kağıdı ile parçalar yapıştırın. Hazır olan oyuncağı artık kullanabilirsiniz.

Pet şişeden oyuncak yapmak için 1 litrelik petler yerine 2 ya da 2,5 litrelik şişeler de kullanabilirsiniz. Renklendirme ve desen vermek için renkli kağıtların dışında boya ya da kendinden yapıştırmalı çıkartmalar kullanabilirsiniz. Boya olarak akrilik boya ya da guaj boya kullanabilirsiniz. Oyuncağa vermek istediğiniz deseni, çocuğunuzun hayal gücü ve zevkine göre belirleyebilirsiniz. Pet şişeyi kesme aşamasından sonra yapıştırma ve boyama işlemlerini çocuğunuz ile birlikte yapıp onun da hem hayal gücünün hem el becesinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Pet şişeden oyuncak nasıl yapılır sorusunun cevabını videolu anlatım ile daha detaylı şekilde görebilirsiniz.

Pet Şişeden Şekerlik Yapımı * Tıklayınız

Pet Şişeden Kumbara Yapımı * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir