Pipetten Bileklik Nasıl Yapılır
Hobi, Kendin Yap, Nasıl Yapılır

Pipetten Bileklik Nasıl Yapılır?

Pipetten bileklik nasıl yapılır bunu öğrenerek siz de evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir takı yapabilirsiniz. Bayanların severek kullandığı aksesuarlar arasında bileklik de bulunmaktadır. Marifetli bayanlar farklı yöntemler kullanarak evde bileklik yapmaktalar. Bu tür konularda el becerinize güvenmiyorsanız yazımızda bahsedeceğimiz kolay uygulamayı deneyebilirsiniz. Pipetten bileklik yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemeler ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Pipetten Bileklik Nasıl Yapılır?

Evde pipetten bileklik yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken pipetleri düz ya da desenli boncuklar haline getirip sonrasında bunları ipe sıralamak. Bu şekilde evde farklı renk ve desenlerde çok güzel bileklikler yapmanız mümkün. Uygulamanın yapımında renkli pipetlerden kullanırsanız bunların üzerini desenli bant ile kaplamdan, doğrudan boncuk yapımına geçebilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa siz boncukları yaptıktan sonra bunları ipe geçirme işini ona bırakabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç tane pipet
  • Makas
  • Misina ipi
  • Desenli bant

Bileklik yapımında kullanacağınız pipet sayısı bu pipetlerin uzunluğuna göre değişebilir.

Pipetten Bileklik Yapımı

Pipet ile bileklik yapmak için ilk olarak bunları boncuk haline getirmelisiniz. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

  • Desenli bir boncuk yapmak isterseniz pipetin üzerini desenli bant ile kaplamakla işe başlamalısınız.
  • Sonrasında pipetleri boncuk haline getirmek için bunları makas ile kesmelisiniz. Bunu yaparken pipetlerin hepsini aynı boyutta kesmeye dikkat etmelisiniz.
  • Bu şekilde yeterli sayıda boncuk yaptıktan sonra bilekliği tasarlamaya geçebilirsiniz.
  • Misina ipinden uygun uzunlukta bir parçayı makas ile kesin.
  • Pipetten yaptığınız boncukları bu ipe tek tek geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra pipetten bileklik yapımı tamamdır. Bunu düğümleyerek ya da kopça takarak kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Şık bir bileklik yapmak isterseniz pipetleri kaplamak için simli ya da parlak bantlar kullanabilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarım çalışmasını uygulamak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda, pipetten bileklik resimli anlatım paylaşıyoruz. Yapacağınız bilekliğe uygun bir kolye tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız pipetten kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pipetten Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Pipetten Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir