Pipetten Kolye Nasıl Yapılır
Kendin Yap

Pipetten Kolye Nasıl Yapılır?

Pipetten kolye nasıl yapılır? bunu öğrenerek evde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel bir kolye tasarlayabilirsiniz. İçecek içmek için kullanılan pipetler kendin yap çalışmalarında da boncuk olarak kullanılmaktadır. Bu pipetleri makas ile istediğiniz boyutta keserek boncuk olarak kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız bu uygulamada da pipetler makas ile kesilerek boncuk haline getirilmektedir. Farklı takılar kullanmaktan hoşlanıyorsanız pipetten kolye yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pipetten Kolye Nasıl Yapılır?

Evde pipetten kolye yapımı kolay bir uygulama olduğu için bunu çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Pipetlerin üzerine desen yapıp bunları makas ile boncuk haline getirdikten sonra bir ipe geçirerek güzel bir kolye yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada pipetlerin üzeri desenli bant ile süslenmiş. Siz isterseniz düz beyaz pipetleri istediğiniz renklerde boyayarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Pipet ile kolye yaptıktan sonra aynı desende boncuklar hazırlayarak bunları ipe geçirerek bileklik yapabilirsiniz. Bu şekilde aynı desende kolye ve bilekliği takım olarak kullanmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pipet
  • Desenli bant
  • Makas
  • İp

Kolye yapımında kullanacağınız pipetler küçük ise o zaman 2 tane gerekmektedir.

Pipetten Kolye Yapımı

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise kolye yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak pipetin üzerine desenli bant sarmakla işe başlamalısınız. Bunun için desenli bandı pipetin üst tarafından verev olarak tutup bu şekilde aşağı doğru inerek pipetin her yerini boşluk bırakmadan kaplamanız gerekiyor.
  • Pipetin üzerini desenli bant ile kapladıktan sonra bundan makas yardımı ile aynı büyüklükte 4 tane parça kesin.
  • İpten istediğiniz uzunlukta bir parça kesin ve pipet parçalarını bu ipe geçirin.
  • Pipetlere şekil vermek için son pipetin içinden ipin diğer ucunu da geçirin.
  • Son olarak ipin uçlarını sıkarak pipet parçalarının kolye ucu görünümü almasını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra pipetten kolye yapımı tamamlanmış oluyor. Kolyeyi boynunuza taktıktan sonra arkadan düğümleyerek kullanabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında renkli pipetler de kullanabilirsiniz. Bu şekilde pipetleri desenli bant ile kaplamaya da gerek kalmayacaktır. Şık bir kolye tasarlamak isterseniz bandın üzerini kaplamak için düz ve parlak renkli bantlardan kullanabilirsiniz. Takılarınızı muhafaza etmek için evde kolay takı standı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, dondurma çubukları ile takı standı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, pipetten kolye resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Pipetten Kolye Yapımı Resimli Anlatım
Pipetten Kolye Yapımı Resimli Anlatım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir