Pirinç Suyu Saç Uzatma Yöntemi
Güzellik, Saç Bakımı

Pirinç Suyu Saç Uzatma Yöntemi

Pirinç suyu saç uzatma yöntemi saçlara bakım yapmak için uygulanan doğal yöntemlerden birisidir. Doğal cilt bakımı için de kullanılan pirinç suyu saçların uzamasının yanında daha sağlıklı ve daha parlak olmasını da sağlar. Siz de saçlarınıza doğal bir bakım yapmak için pirinç suyu hazırlayabilir, bu hazırladığınız doğal suyu saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Pirinç Suyu Nasıl Yapılır

Pirinç suyu ile saç bakımı yapmak için ilk olarak pirinç suyu nasıl yapılır sorusunun cevabına kısaca göz atalım. Pirinç suyunu pirinçleri kaynatarak ya da sadece su içinde bekleterek hazırlayabilirsiniz. Kaynatarak hazırlamak için 1 su bardağı pirinci su ile yıkayın. Ardından uygun büyüklükte bir kap içine 3 su bardağı su koyun. Pirinçleri üzerine ekleyip pişene kadar kaynatın. Sonrasında suyu süzüp kullanabilirsiniz. Hazırladığınız bu pirinç suyunu ağzı kapalı kavanozda buzdolabına kaldırıp 1 hafta saklayabilirsiniz. Pirinçleri kaynatmadan pirinç suyu hazırlamak içinse yarım su bardağı pirinci 2-3 su bardağı suyun içine bırakın. Yaklaşık yarım saat kadar bu şekilde bekletin. Sonrasında pirinçleri süzüp suyu kullanabilirsiniz.

Pirinç Suyunun Saça Faydaları

Pirinç suyunun saçı uzatmanın dışında farklı faydaları da vardır. Saçların daha ipeksi, daha parlak ve daha hacimli olmasını sağlar. Aynı zamanda saç uçlarında meydana gelen kırıkları önler, mümkün olduğunca azaltır. Saç köklerine bakım yaparak saçın daha çabuk uzamasını, daha sağlıklı olmasını sağlar. Saç yapısının elastik olmasını sağlar, bu da daha kolay şekil verilmesine yardımcı olur. İçeriğindeki vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde daha sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşmayı sağlar.

Pirinç Suyu Saç Uzatma Yöntemi

Pirinç suyu ile saç bakımı yapmak için ilk olarak her zaman yıkanan şampuan ile saçların güzelce yıkanıp durulanması gerekir. Ardından durulanan saça yeterli miktarda pirinç suyu uygulanır. Pirinç suyunun saça etki etmesi için yaklaşık 20 dakika kadar beklenir. Ardından pirinç suyu bol su ile durulanarak saçtan arındırılır. Haftada bir kere pirinç suyu uygulaması ile uzun ve sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün.

Pirinç suyu ile saç bakımı yaparken suyun miktarını saç uzunluğuna göre ayarlamak gerekir. Saçlarınız çok uzunsa her yerini ıslatmak için 2-3 bardak pirinç suyundan daha fazlası gerekebilir. Bu durumda ölçüleri artırıp daha fazla pirinç suyu hazırlayabilirsiniz.

Yumuşak ve Parlak Saçlar için Saç Maskeleri * Tıklayınız

Çabuk Dolaşan Saçlar için Öneriler * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir