Plopping Yöntemi İle Evde Dalgalı Saç Yapımı

Plopping Yöntemi ile Evde Dalgalı Saç Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Plopping yöntemi ile evde dalgalı saç yapımı bayanların saçlarını şekillendirmek için sıkça yaptığı bir uygulamadır. Saç maşası kullanarak ya da saçları sararak uzun süre uğraşmak yerine sizlere bahsedeceğimiz bu pratik yöntemi uygulayarak, saçlarınızda doğal bukleler oluşturabilirsiniz. Bayanlar saçlarını bazen düz bazen de dalgalı olarak farklı şekillerde kullanmak isteyebilirler. Böyle durumlarda her zaman kuaföre gitme imkanı olmayacağı için saçlara evde şekil vermek gerekebilir. Siz de saçlarınıza kısa sürede şekil vermek için kolay dalgalı saç yapımı hakkında pratik bir yöntem isterseniz aşağıda bahsedeceğimiz uygulamayı evde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Plopping Yöntemi ile Dalgalı Saç Yapımı

Bu yöntemin ana prensibi saçları sıkıştırarak dalgalı bir hale getirmektir. Saçların hepsi bir araya toplandığı için doğal görünümlü dalgalar meydana gelmektedir. Bu yöntemi kimseden yardım almadan evde kendi başınıza yapabilirsiniz. Saçları tutamlara ayırmak ve tek tek sarmak gibi vakit alacak uygulamalar olmaması bu yöntemi daha cazip hale getiriyor. Biraz dikkat ve özenle kısa sürede saçlarınıza dalgalı bir görünüm verebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey, kullanmadığınız bol bir tişört. Tişörtü güzelce keserek saçlarınızın tamamını sarmaya yarayacak bir havlu boyutunda kesin ve sonrasında aşağıdaki adımları izleyin.

  • Plopping yöntemini uygulamak için saçların biraz nemli olması gerekiyor. Bu nedenle uygulama öncesinde saçlarınızı yıkayabilir ya da biraz nemlendirebilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıysanız fazla suyunu aldıktan sonra uygulamaya başlayabilirsiniz.
  • Tişörtü düz bir yere serin, başınızı öne eğin ve saçlarınızı sabit tutarak uçtan köke doğru bastırıp tişörtün üzerine koyun. Bu uygulamayı yaparken kafa üstü bir pozisyonda olmanız gerekiyor. Saçları hiç yaydırmadan koyup, başınızı bastırdığınızda saçlar arada sıkışacaktır.
  • Daha sonra tişörtü iki yanlardan sıkıca büzdürün ve bunları hiç gevşetmeden arkaya getirerek tutturun.
  • Dışarı çıkacaksanız saçlarınızın çabuk kuruması için saç kurutma makinesi kullanın.
  • Saçlar tamamen kuruduktan sonra tişörtü saçlarınızdan çıkarın. Dalgalı saçlarınızın görünümünü daha uzun süre koruması için biraz saç spreyi sıkabilirsiniz.

Bu yöntemi geceden uygulayıp, bu şekilde yatabilirsiniz. Sabah uyandığınızda saçlarınızdaki harika buklelerle güne keyifli bir şekilde başlayabilirsiniz.

Plopping yöntemi ile kolay bukle yapımı aşamalarını uygulayarak siz de kolay bir şekilde evde dalgalı saç yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir