Polar Nasıl Temizlenir
Pratik Bilgiler

Polar Nasıl Temizlenir

Polar nasıl temizlenir özellikle kış aylarında çok merak edilen soruların başında geliyor. Hem battaniye olarak, hem giyim ürünlerinde kullanılan polar, kolay leke tutmaz, ütü gerektirmez ve çabuk kurur. Bu özelliklerinden dolayı hem battaniye olarak hem giyim ürünlerinde sıklıkla tercih edilen bir kumaş türüdür. Kolay kolay lekelenmeyen poların nasıl temizleneceği konusunda detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Polar Nasıl Temizlenir

Polar, hem elde, hem çamaşır makinesinde temizlenebilir. Lekeli ve lekesiz olarak iki şekilde yıkama işlemi yapılan polarların diğer kumaş türleri ile birlikte yıkanmaması gerekir. Çekme ya da aşınma olmayan polar kumaşları, büyük boyutlu ise tek başına yıkamak, daha kolay temizlenmelerini sağlayacaktır.

Çamaşır Makinesinde Polar Nasıl Yıkanır

Çamaşır makinesinde polar battaniye yıkarken battaniyeyi tek olarak yıkamaya özen gösterin. Tek kişilik battaniye ise aynı renklerde başka bir polar battaniye ile birlikte de çamaşır makinesinde yıkanabilir. Eğer yıkayacağınız polar küçük ise birden fazla kıyafeti bir arada yıkayabilirsiniz. Polar kıyafetlerinizin fermuarı var ise yıkama öncesinde çekmeyi, düğmeleri var ise iliklemeyi unutmayın. Sonrasında makinenin ılık su seviyesinde ve hassas yıkama programında poları yıkayıp temizleyebilirsiniz. Polar kumaşları yıkarken deterjan dışında yumuşatıcı kullanmamanızı tavsiye ederiz. Diğer kumaş türlerinin yumuşamasını sağlayan çamaşır yumuşatıcıları, polarların daha sertleşmesine neden olabilir.

Elde Polar Nasıl Yıkanır

Üzerinde leke olmayan poları elde yıkamak için direkt yıkama işlemi uygulayabilirsiniz. Bunun için kumaşın ya da giysinin byüklüklüğüne uygun bir leğen içine poları koyun. Üzerini kapatacak şekilde ılık su koyun. Yaklaşık 15 dakika kadar bu ılık su içinde poları bekletin. Sonrasında elde çamaşır yıkamaya uygun deterjanlar ile güzelce poları yıkayın. Soğuk ya da ılık su ile deterjanı durulayın. En son poları güzelce sıkıp asın.

Polar kumaşlar, etraftaki kokuyu çok çabuk içine çeker. Bu nedenle yıkadıktan sonra kurutma işlemini mümkün olduğunca havadar alanda yapın. Kurutmaya geçmeden önce polar kumaş üzerinde su kalmamasına dikkat edin. Özellikle elde yıkamalarda çok fazla su polar kumaş üzerinde kalabilir. Bu da poların kuruma süresini uzatabilir. Polar nasıl yıkanır sorusunun cevabını yazımızda sizlerle paylaştık. Kullanımı ve temizlenmesi son derece kolay olan bu kumaşı ve bu kumaş ile hazırlanan giysileri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir