Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır
Güzellik

Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır

Puantiyeli oje nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğimiz bu yazımız ile siz de harika tırnaklara sahip olabilirsiniz. En kolay nail art desenlerinden olan benekleri aynı boyda ve şekilli olarak yapmak için çok basit bir yöntem uygulamanız yeterli. Farklı renklerde iki adet ojemiz hazır ise uygulamaya geçebiliriz.

Puantiyeli Oje Nasıl Yapılır

Puantiyeli nail art yapımı için farklı yöntemler kullanılabiliyor. Özel nail art setleri ile birlikte satılan ince uçlu aparatlar, istediğiniz kalınlıkta benekler yapmak için uygundur. Ancak elinizde böyle bir aparat yok ise bu iş için tel toka, kürdan, çöp şiş, kibrit gibi alternatifler kullanabilirsiniz.

Puantiyeli Oje Yapmak için Malzemeler

  • İki adet farklı renkte oje
  • Tırnak cilası
  • Bir adet tel toka
  • Küçük bir parça kağıt

Puantiyeli Oje Yapımı

Benekli oje için ilk olarak ana rengi belirleyin. Ana renginiz koyu renk ise benekleri açık tonlarda, açık ana renginiz var ise benekleri koyu tonlarda yapmanız gerekir. Ana rengi seçtikten sonra ilk katı sürün. 10-15 dakika tamamen kurumasını bekleyip ikinci katı hiç baloncuk kalmayacak şekilde sürün. Kuruması için yarım saat kadar bekleyin. Tüm nail art uygulamalarında mutlaka yarım saat kadar ana rengin iyice kurumasını bekleyin. Kuruyan ana renk üzerine benekleri yapacağınız ojeden fırça ile alın ve bir miktar kağıdın üzerine damlatın. Kullanacağınız aparatı bu damla ojeye batırın. Ardından tırnağınıza hafifçe değdirin. İşte ilk beneğiniz oluştu bile… Bu şekilde her seferinde aparatı ojeye batırarak harika puantiyeler yapabilirsiniz. Renkli tırnaklara sahip olmak için her bir beneği farklı oje ile yapabilirsiniz. Eğer beneklerinizin hepsinin aynı boyutta olmasını istemezseniz, farklı aparatlar ile puantiye yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı hazırladıktan sonra kuruması için yarım saat kadar yine bekleyin. En son beneklerin uzun ömürlü olması için şeffaf oje cilası ile tırnaklarınızı koruma altına alın.

Tel toka ile puantiyeli nail art yapımı için kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz. İsterseniz diğer kolay nail art uygulamaları ile birlikte benekleri yapabilir, kendinize özel bir tasarım hazırlayabilirsiniz. Beneklerin dağınık sıçramış gibi durması içinse küçük iğneler ile benelerin kenarlarından çizgiler çıkarabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir