Saç Boyası Akıtmanın Doğal Yolları
Güzellik, Saç Bakımı

Saç Boyası Akıtmanın Doğal Yolları

Saç rengi tonunda değişiklik yapma isteyenlerin sıklıkla karşılaştığı sorunların başında istedikleri tonu tutturarak geliyor. Hayal ettiklerinden daha farklı bir sonuç ile karşılaşan kadınlar bu durumda saç boyası akıtma yöntemleri ile saçlarındaki boyayı akıtarak eski saç renklerine dönmeyi planlıyor. Ancak boyama sırasında yıpranan saçların yeniden kozmetik ürünler ile boyadan arındırılması yıpranarak kopması ve dökülmesine neden oluyor. Bu durumda saç boyası akıtmanın doğal yolları uygulanabilir.

Saç Boyası Akıtmanın Doğal Yolları

Saçlarınıza uyguladığınız boyanın akmasını sağlamak için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler, doğal oldukları için saç boyası gibi zarar vermeden saçlarınızda bulunan rengin akmasını sağlayacaktır. Evde bulunan malzemelere göre seçim yapabileceğiniz bu doğal akıtma yöntemlerinden aynı anda sadece bir tanesini uygulamanız gerekir.

Sıcak Su ile Saç Boyası Akıtmak

Sıcak su saç boyası akıtma yöntemleri arasında en basit yöntemdir. Hemen sonuç vermeyen bu yöntem için her duş almada saçların sıcak su ile yıkanması gerekir. Saçlar sıcak su ile yıkandıkça akan boyanın etkisini görmeye başlayacaksınız.

Beyaz Sabun ile Saç Boyası Akıtmak

Saç boyası akıtmak beyaz sabun ile oldukça kolaydır. Boya silici özelliği ile bilinen beyaz sabun ile saçlarınızı düzenli olarak yıkadığınızda kısa sürede renginin attığını göreceksiniz. Beyaz sabun ile saç boyası akıtma yöntemi uyguladıktan sonra saçların kurumasını önlemek için nemlendirici saç bakım kremlerinden uygulamanız gerekir Aksi halde saçlarınızda kuruma meydana gelip koparak dökülmeye neden olur.

Karbonat ile Saç Boyası Akıtmak

Karbonat ile saç boyası akıtmak son derece kolay bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için 3 çay kaşığı kadar karbonatı kullandığınız saç şampuanı içine eklemeniz yeterli olacaktır. Saçlarınızı her yıkadığınızda bu karbonatlı şampuan ile saç boyasının akmasını sağlayabilirsiniz.

Kepek Önleyici Şampuan ile Saç Boyası Akıtmak

Saçlardaki kepekleri önlemek için üretilen ve kullanılan kepek önleyici şampuanlar, saç boyası akıtmak için de kullanılabiliyor. Saç boyasını akıtmak için düzenli olarak kepek önleyici şampuan kullanmak yeterli olabilir. Boyanın çabuk akması için saçlarınızı her gün yıkamanızı öneririz.

Limon ile Saç Boyası Akıtmak

Saç rengi açmak için kullanılan doğal malzemeler arasında yer alan limon, içeriğindeki asit sayesinde saçtan boya akıtmak için de kullanılabilir. Saç boyası akıtmak için saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra limon suyu ile yeniden durulayın. Yarım saat kadar saçlarınızda limon suyunu bekletin. Sonrasında saf su ile durulayın. Bekleme süresinde güneş ışınlarından uzak bir yerde beklemeniz, saç renginizin açılmasını önlemek için önemlidir.

Yukarıda belirttiğimiz saç boyası akıtma yöntemleri hemen etki etmese bile zaman içinde saçlardaki boyanın akıtılmasında etkili olacaktır. Siz de bu yöntemleri deneyip saçlarınızdaki boyayı doğal yöntemler ile akıtabilirsiniz.

Saç Rengini Doğal Yollarda Açmak için Yöntemler * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir