Sarımsak Yutarak Zayıflama
Diyet

Sarımsak Yutarak Zayıflama

Fazla kilolarından şikayetçi olanların sayısının artması ile birlikte kilo vermek ve sağlıklı beslenmek için uygulanan yöntemlere de yenileri ekleniyor. Kilo vermede etkili yöntemlerden bir tanesi olan sarımsak yutarak zayıflama uzmanların üzerinde çalışmalar yaptığı bir yöntemdir. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen sarımsağın zayıflama üzerindeki etkisi bu çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

Sarımsak Yutarak Zayıflama

Sarımsak yutarak zayıflama yöntemi metabolizma hızlandırmaya yardımcı olur. Hızlanan metabolizma daha fazla yağ yakarak kilo vermeyi sağlar. Bu yöntem, diyetler gibi tek başına uygulanarak sonuç vermez. Bunun için sarımsak yutma yöntemi ile birlikte diyet programları, egzersizler de uygulanması gerekir. Tansiyon problemi olan ya da sarımsağa karşı hassasiyeti olanların uygulamaması gereken bir yöntemdir. Tansiyon sorunu olmayan ya da sarımsağa karşı bir sıkıntısı olmayanların ise mutlaka doktora danıştıktan sonra uygulaması gereken yöntemdir.

Sarımsak yutarak kilo vermek için yutulabilecek büyüklükte yani küçük sarımsaklar tercih edilmeli. Bir bardak ılık su ile sarımsağı yuttuktan sonra bir bardak ılık su da üzerine içilmelidir. Sarımsağın çiğnenerek tüketilmesi daha fazla etkilidir. Ancak kokusundan rahatsız olanlar için yutma yöntemi daha uygundur. Sarımsağı çiğnemeden yutunca her hangi bir koku oluşmayacağı için kişinin kendisine de çevresindekilere de rahatsızlık vermeyecektir. Bu yöntem ile kilo vermek için günde en fazla 3 diş sarımsak yutulması gerekir.

Sarımsak yutarak kilo verme yöntemini her hangi bir diyet uygulamadan da yapabilirsiniz. Ancak etki görmek için günlük hayatınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Sarımsağı yuttuktan sonra metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmak için günde en az 2-3 litre su tüketmeniz gerekir. Bunun yanında gün içinde daha hareketli olmanız, mümkün olduğunca spor ve egzersiz yapmanız gerekir. Hızlanan metabolizma ile eriyen ve vücutta atılan yağların yeniden alınmaması için yemekleri daha az yağlı yapıp porsiyonları küçültebilirsiniz. Bu aşamada ekmek ve hamur işi tüketimine de dikkat etmek kilo vermenin hızlanması için önemlidir. Sarımsak yutarak kilo verme yöntemini uygularken beklenmeyen bir etki görüldüğünde hemen doktorunuza başvurmanız gerekir.

Pirinç Yutarak Zayıflama * Tıklayınız

Eldeki Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir