Sevgiliniz Narsist Olabilir

Sevgiliniz Narsist Olabilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Narsisizm kendini beğenme hastalığıdır, narsistler kendinden ve hayatından memnundur. Asıl zorluğu yaşayanlar bu insanların yakınında olanlardır. İş hayatında da, normal yaşantıda da bu tip insanlara rastlamak mümkündür.

Narsistler sadece kendini beğenir ve kendilerini mükemmel görürler. Her zaman her konuda onların düşündüğü, söylediği ve yaptığı doğrudur. Çünkü onlar herkesten akıllıdır ve yanlış yapmazlar. Onlar bu hayata başarılı, zengin ve ulaşılmaz olmak için gelmişlerdir. Onların hayatındaki insanlar şanslıdır, çünkü onun gibi mükemmel bir insana yakınlardır. İşte narsistlerin genel düşüncesi bu şekildedir.

Onlar kendilerinden başkasını düşünmezler, kimseye iltifat etmezler, kimseyi övmezler. Çünkü sadece kendilerinin iltifat ve övgüyü hak ettiğine inanırlar. Hayatınızda narsist bir insan varsa, işiniz gerçekten de zordur. Hele de bir narsistle birlikteyseniz, yaşayabileceğiniz tüm olumsuzluklara hazırlıklı olun.

Narsistlerde sevgi kavramı bizdekinden farklıdır. Onlar sadece kendilerinin sevilmeyi hakettiğine inanırlar, onlar sadece almaya eğilimlidir vermek kavramından uzaklardır. Bir narsist başlarda size çok ilgi gösterir, etrafınızda pervane olur. Ne zaman ki sizin aşkınızı elde eder, size sahip olduğunu düşünür o zaman onun için bir öneminiz kalmaz.

Narsist bir sevgiliniz varsa; ya onun her kaprisine katlanıp sizden bıkana kadar hayatında kalacaksınız ya da değerli olan sen değilsin benim diyerek onu hayatınızdan çıkaracaksınız. Bu tamamen sizin kendinize verdiğiniz değerle alakalı bir durum. Unutmayın ki, o sizden hep övgü ve pohpohlama bekleyecek, bıkmadan usanmadan ona mükemmel olduğunu söylemeniz gerekecek.

Siz onu övünce o düzelecek mi, ya da bu sizi bir arada tutmaya yetecek mi? Hayır. Siz onu sürekli övdüğünüz için, kendini sizden daha üstün görecek ve birgün “ben mükemmelim, sen bana layık değilsin” diyecek. Yani narsist bir insanla beraberseniz onun düzelebileceğini düşünüp, boş yere kendinizi ezdirmeyin. Zararın neresinden dönsem kardır deyip yanlışınızdan dönün. Onunla mutsuz olup ezilmektense, yalnız ama kendinize saygınızı koruyarak yaşantınıza devam edin. Unutmayın ki narsistler kendilerinden başkasına aşık olmazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir