Sinek Isırığı Nasıl Geçer
Pratik Bilgiler

Sinek Isırığı Nasıl Geçer

Sinek ısırığı nasıl geçer? sorusunun cevabı yaz aylarında rahat etmek için oldukça önemlidir. Yazın evin içinde, bahçe ya da balkonda sivri sinekler tarafından ısırılabiliriz. Sineklerin ısırdığı yerler kaşınır ve kızararak kabarır. Böyle bir durumda kaşıntı rahatsızlık vereceği için sinek ısırığını geçiren yöntemlere ihtiyaç duyulabilir. Bu yazımızda sinek ısırığını geçirmek için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Sinek Isırığı Nasıl Geçer

Sineklere karşı kullanılan ilaçlar hatta camlara takılan teller bile bazen fayda vermeyebilir. Böyle bir durumda aldığınız tüm önlemlere rağmen sinek ısırığı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Isırılan yer kısa sürede kabarır ve dayanılmaz bir kaşıntı oluşur. Bölgeyi kaşımak ise sorunu çözemeyeceği gibi cildinizde iz kalmasına neden olabilir. Aşağıda sizlere önereceğimiz yöntemleri uygulayarak bu tür sorunların önüne geçebilirsiniz.

Sinek Isırığını Geçirme Yöntemleri

Evde bulunan ürünlerle uygulayabileceğiniz bu pratik yöntemlerin etkisi deneyenler tarafından kanıtlanmış olup, sağlık yönünden de hiçbir sakıncası yoktur. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sinek ısırığına iyi gelen yöntemlere geçelim.

Sinek Isırığına Elma Sirkesi

Elma sirkesi sinek ısırıklarını geçirmekte oldukça etkilidir. Bir pamuğa biraz elma sirkesi dökerek bunu ısırığın olduğu bölgeye uyguladığınızda kaşıntının geçmesini sağlayacaktır. Ayrıca elma sirkesi bölgedeki mikropları gidermeye de yardımcı olacaktır. Her evin mutfağında bulunan bu doğal ürün, sinek ısırığı sonucu iz kalmasını önlemekte de oldukça etkilidir.

Sinek Isırığına Sabunlu Su

Sineğin ısırdığı yeri ılık su ve sabun ile yıkadıktan sonra üzerine bir parça buz koyun. Bu şekilde bölgede oluşabilecek kaşıntı ve şişlikleri önlemeniz mümkün.

Bu yazdıklarımızın dışında ısırılan bölgeye sarı kantoron yağı ve limon suyu da sürülebilir. Kaşıntı ve şişliği önlemek için 1 tane aspirini 1 kaşık suda eriterek bölgeye sürebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle, sinek ısırığına ne iyi gelir? sorusunun cevabını paylaştık. Tüm bu yöntemlerin işe yaramadığı durumda ısıran sineğin zehirli olma ihtimali bulunabilir. Bu tür durumlarda vakit geçirmeden doktora baş vurmak gerektiğini unutmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir