Stiletto Nasıl Giyilir

Stiletto Nasıl Giyilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Stiletto nasıl giyilir sorusunun cevabı her yaştan bayanın ilgi alanına girmektedir. Topuklu ayakkabı dendiğinde ilk akla gelen model stiletto olmaktadır. İnce ve zarif tasarımı ile bu ayakkabılar tüm bayanların favorisidir. Günümüzde çoğu bayan günlük yaşantısında, iş hayatında ve okula giderken bu ayakkabıları tercih etmektedir. Güzel ve şık tasarımı nedeni ile stiletto özel gecelerde de bayanların ilk tercihleri arasındadır. Abiye kıyafetleri şıklığı ile tamamlayan stiletto bu özellikleri ile daha uzun yıllar bayanların favorisi olacak gibi görünüyor. Her mevsim kullanılabilen bu topuklu ayakkabıların farklı renk seçenekleri olması da büyük bir avantajdır. Tüm topuklu ayakkabılarda olduğu gibi stiletto giyerken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlara dikkat ederek hem bu ayakkabıyı rahat giyebilir hem de şıklığınızla girdiğiniz her ortamda dikkat çekebilirsiniz.

Stiletto Nasıl Giyilir

Stiletto ayakkabı yüksek topuklu ve burnu dar bir tasarım olduğu için uzun süre bu ayakkabılarla ayakta durmak rahatsızlık verebilir. Zarif bir tasarım olması ve bayanları daha uzun boylu göstermesi bakımından bu ayakkabılar ideal olsa da günlük kullanım için çok kullanışlı olduklarını söyleyemeyiz. Rahat etmek istediğiniz zaman bu uzun topuklu ayakkabıların yerine daha kısa topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Özel bir toplantıya katılacaksanız o zaman şık görünmek için stiletto ile kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Görünümü çok hoşunuza gitse de topuklu ayakkabı ile yürümeye alışkın değilseniz bu tarz ayakkabılarla rahat edemez ve yürürken zorlanabilirsiniz.

Stiletto Nasıl Kombinlenir

Stiletto her ne kadar şık görünen bir ayakkabı olsa da uygun kıyafetlerle kombinlenmediğinde şıklığınıza gölge düşebilir. Stiletto elbise, etek ve pantolon gibi tüm parçalar ile bir arada kullanılabilir. Bu konuda önemli olan kıyafetlerle ayakkabının renk ve tasarım bakımından birbirine uygun olmasıdır. Günümüzde her mevsim rahatlıkla giyilebilen bir ayakkabı olduğu için yazlık elbiselerle de kombin edilebilir. Uzun elbiseler stilettoların görünmesini engelleyebilir. Bu nedenle diz altı ve mini elbiselerin altına stiletto giyerek daha şık kombinler oluşturabilirsiniz. Kışlık triko elbiselerin altına da bu ayakkabılar giyilebilir. Uzun ve derin yırtmaçlı elbiseler de stiletto ile kullanılabilir. Fiziğine güvenen bayanların tercihi olan mini eteklerin de stiletto ile harika bir uyum içinde olduğunu söyleyebiliriz. Çalışan bayanların favorisi olan kalem etek de stiletto ile kombinlenebilir. Pantolonların stiletto ile nasıl kombinlenebileceğine gelecek olursak, bu konuda en çok kot ve deri pantolonların ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Dar kesim ve uzun paçalı kot pantolonlar ile stiletto bir araya geldiğinde ortaya birbirinden güzel kombinler çıkmaktadır. Bol ve bacak boyu kısa olan kotlar ise stiletto ile yapılan kombinler için yanlış bir tercih olacaktır. Bacak boyunuz uzun ise o zaman aradaki dengeyi sağlamak için pantolon paçası bileklerde ya da biraz daha yukarıda olan modellere yönelebilirsiniz. Son yıllarda bayanlar arasında yırtık kot trendi yaygınlaştığı için bunları stilettolar ile bir arada sıkça görmekteyiz. Dar kesim, uzun paçalı yırtık kot ve stilettoyu farklı şekilde kombinleyerek kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Şık abiye elbiselerle kullanmak için uygun renkte, taşlı stiletto ya da zımbalı topuklu ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda stilettto nasıl kombinlenir diye merak edenler için sezonun moda trendlerine uygun bazı öneriler paylaştık. Siz de özel bir davete gideceğiniz zaman ya da çalışma hayatında şık kombinler oluşturmak için bu verdiğimiz tüyolardan faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir