Suna Dumankaya Aspirinli Saç Maskesi
Güzellik, Saç Bakımı

Suna Dumankaya Aspirinli Saç Maskesi

Suna Dumankaya aspirinli saç maskesi saç sorunlarının hafifletilmesi için uygulanabilir. Genel olarak ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan aspirin, saç ve cilt bakımı için de sıklıkla kullanılıyor. Bu yazımızda sizler için Suna Dumankaya’dan bir saç bakım maskesi tarifini paylaşacağız. Sizler de saçlarınıza bu maskeyi uygulayabilir, etkilerini görebilirsiniz.

Suna Dumankaya Aspirinli Saç Maskesi

Suna Dumankaya tarafından önerilen aspirinli saç bakım maskesi evde rahatlıkla hazırlanabilir özellikte. Maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınızdaki değişimi kısa sürede gözlemleyebilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan maske için gerekli malzemelerin listesini paylaşıyoruz.

  • 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
  • 4 adet toz haline getirilmiş aspirin
  • 1 tatlı kaşığı toz halinde bira mayası
  • Bir kahve fincanı kekik yağı

Saç maskesini uygulamak için ilk olarak bir kase içine bütün malzemeleri alın. Homojen kıvam alana kadar malzemeleri karıştırın. Karışan malzemeleri masaj yaparak saçlara ve saç köklerine uygulayın. Maskeyi saçlarınızda iki saat bekletin. Süre sonunda maskeyi bol su ile yıkayarak saçlarınızdan arındırın.

Suna Dumankaya aspirinli saç bakım maskesi saçların tellenmesini önler. Aynı zamanda saçlardaki yoğun dökülmenin önüne geçmek için de düzenli olarak uygulanabilir. Saç bakım maskesinden tam verim almak için saçların temiz olmasına özen gösterin. Aşırı yağlı ya da kirli olan saçlara uygulanan maskenin etkisi daha az olacaktır.

Tarifini verdiğimiz bu maskeyi haftada bir kere uygulayarak etkisini görebilirsiniz. Maskeyi uygularken aynı zamanda saçlarınız için başka kozmetik ürünler ya da maskeler kullanmamaya özen gösterin. Aksi halde maske saçlarınıza etki etmeyecek ya da etkisi daha az olacaktır.

Suna Dumankaya aspirinli saç bakım maskesinin dışında saçlarınıza düzenli olarak da aspirini uygulayabilirsiniz. Bu uygulama için 1-2 adet yetişkin aspirinini havan içinde dövüp toz haline getirin. Bu aspirin tozunu her zaman kullandığınız şampuanının içine koyun. Karıştırıp şampuanı bu şekilde kullanın. Saçlarınızda oluşan kepeklenmeyi ve kaşıntıyı önlemek için etkili bir yöntem olacaktır. Maske ile birlikte aspirinli şampuanı kullanabilirsiniz.

Aspirinli Sivilce Maskesi * Tıklayın

Karpuz Maskesi Tarifleri * Tıklayınız

Karpuz Maskesi ile Cilt Bakımı * Tıklayınız

Youtube

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir