Sürpriz Kart Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Sürpriz Kart Yapımı

Sürpriz kart yapımı ile sevdiklerinize hoşlarına gidecek bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız, akrabalarınız ve sevdikleriniz için farklı konseptlerde hazırlayabileceğiniz bu kartları tek başına hediye edebileceğiniz gibi hazır olarak satın aldığınız hediyelerin içine kart olarak da yerleştirebilirsiniz. Yaklaşan anneler günü öncesinde bu fikri paylaştığımız için örnek çalışmamızda anneler gününü konu aldık.

Sürpriz Kart Yapımı

Sürpriz hediye kartı yapımı kolay olan bir çalışmadır. Sevdikleriniz için hazırlayabileceğiniz bu kart için renkli ya da renksiz 1 adet A4 kağıdı kullanmanız yeterli. Kullanacağınız A4 kağıdının üzerine süsleme yapmak ve yazı yazmak için renkli keçeli kalemler kullanabilir, küçük eva parçaları ya da pullar ile süslemelerde bulunabilirsiniz.

Kartı hazırlamak için A4 kağıdını küçük kenarı önünüze gelecek şekilde dik olarak masa üzerine alın. Kartın alt ve üst köşeleri birbirine gelecek şekilde ikiye katlayın. Katlama yerlerini belirginleştirin. Sonrasında yeniden aynı şekilde ikiye katlayın ve katlama yerini belirginleştirin. Katladığınız kağıdı açın. Dörde bölünen kağıdın en üstteki ve en alttaki kısımları hazırlayacağımız kavanozun kendisini oluşturacak. Arada kalan kısımlar ise kavanozun içini oluşturacak. Eğer kavanoz yerine farklı bir desenle kartı oluşturacaksanız çizmek istediğiniz desenin üst kısmı üst parçada alt kısmı da alt parçada olarak şekilde çizin. Çizim işleminden sonra renkli kalemler ile renklendirme yapın. Sonrasında deseni açın. Bu sefer desen içine yerleştirmek istediklerinizi yapın. Sevdiklerinize vermek istediğiniz sevgi mesajını yazabilir, değişik malzemeler ile desen içini süsleyebilirsiniz. Örnek çalışmada hazırladığım sevgi kavanozu içine küçük yuvarlak eva parçalarından yapıştırıp renkli keçeli kalemler ile süsledim. Kartın üst köşesine anneme sevgi kavanozu yazısını yazdım. Siz değişik bir desen hazırlayacaksanız iç kısmına da farklı bir yazı yazabilir, daha değişik tasarımlar yapabilirsiniz. İsterseniz bu çalışmayı fon kartonları ile de yapabilirsiniz. Bu şekilde daha dayanıklı kartlar hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde hazırladığınız kartlara desen olarak hayvan figürleri çizerek çocuklar için eğlenceli kuklalar hazırlayabilirsiniz.

Sürpriz hediye kartı yapımı detayları için kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz. Videoda yer alan detaylara dikkat ederek siz de zorlanmadan sürpriz hediye kartı yapabilirsiniz.

Çek Aç Origami Kartı * Tıklayın

Anneler Günü için Hediye Kartı Yapımı * Tıklayın

Anneler Günü için Hediye Önerileri * Tıklayın

Anneler Günü Ne Zaman * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir