Süt Burger Kabından Squishi Yapımı
Geri Dönüşüm, Hobi, Okul Öncesi

Süt Burger Kabından Squishi Yapımı

Süt burger kabından squishi yapımı küçük çocuğu olanların dikkatini çekeceğini düşündüğümüz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Squishi, son dönemlerde çocukların favorisi olan, küçük ve süngerimsi yapısı olan oyuncak çeşididir. Yiyecek, içecek ve hayvan figürleri olan bu oyuncakları çocuğunuz seviyorsa evde onun için sevimli bir squishi yapabilirsiniz. Süt burger kabından squishi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Süt Burger Kabından Squishi Yapımı

Evde squishi yapımı için kullanılabilecek en ideal malzemeler arasında poşet, sünger, ve koli bandı bulunmaktadır. Süngerden yuvarlak bir parça kesip buna poşet geçirdikten sonra etrafını koli bandı ile sararak kolay bir şekilde squishi yapabilirsiniz. Renkli bir kağıda puantiye, emoji ya da çeşitli hayvan figürleri çizerek bunları da squishi yapımında kullanabilirsiniz. Çocukların yedikleri süt burgerlerin kapları da şekil ve boyut bakımından squishi yapımı için uygundur. Bu küçük yuvarlak kaplardan kullanarak evde kolaylıkla squishi yapmanız mümkün. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe aşağıdaki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane süt burger kabı
 • Sünger
 • Kalem
 • Yuvarlak bir nesne
 • Makas
 • Koli bandı

Bunların dışında yapacağınız squishiyi süslemek için renkli kağıt ve boyalara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Süt Burger Kabından Squishi Nasıl Yapılır?

Süt burger kabının boyutuna uygun yuvarlak bir nesne temin etmekle işe başlamalısınız. Bu nesne yardımı ile süngere yuvarlak çizilerek bununla süt burger kabının içi doldurulacaktır. Malzemeler hazır ise squishi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak yuvarlak nesneyi süngerin üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın.
 • Daha sonra makas ile çizgilerin üzerinden geçerek süngeri yuvarlak olarak kesin.
 • Hazırladığınız yuvarlak süngeri süt burger kabının içine yerleştirin.
 • Süt burger kabının kapağını kapattıktan sonra kenardaki fazlalıkları makas ile düzeltin.
 • Son olarak kabın üzerine koli bandı sararak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Süt burger kabı ile squishi yapımı bu şekilde olup, isterseniz koli bandı yapıştırmadan önce bunun üzerine süsleme de yapabilirsiniz. Renkli bir kağıdı süt burger kabına uygun boyutta kestikten sonra bunun üzerine puantiye ya da başka desenler yaparak süsleyebilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde çocuğunuz için sevimli bir squishi yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Bu çalışmayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda süt burger kabı ile squishi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, süt burger kabından squishi nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Squishi Yapımı Resimli Anlatım
Squishi Yapımı Resimli Anlatım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir