Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Sütburger Kabından Squishi Nasıl Yapılır?

Sütburger kabından squishi nasıl yapılır?başlığı altında sizlerle çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Squishi küçük çocukların severek oynadığı süngerimsi bir oyuncaktır. Farklı renk ve boyutlarda olan bu oyuncaklar çocukların çok ilgisini çekmektedir. Bu küçük oyuncakları dışarıdan almak yerine evde kendiniz de squishi yapmayı deneyebilirsiniz. Poşet ve sünger gibi malzemeler kullanılarak evde bu oyuncaklardan yapılmaktadır. Biz de sizlerle bu yazımızda sütburger kabından squishi yapımını paylaşıyoruz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde çocuğunuzla birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Sütburger Kabından Squishi Nasıl Yapılır?

Küçük ve süngerimsi bir yapıda olan squishi her ne kadar sevimli bir oyuncak olsa da fiyatı bazı bütçeleri zorlayabilir. Bu tür durumlarda evde squishi yapımı için farklı yöntemler uygulanabilir. Poşet ve sünger yardımı ile evde çok güzel squidhiler yapabilirsiniz. Bu konuda size ilham olması için biz sütburger kabı ve sünger kullanarak evde bu sevimli oyuncaktan yaptık. Siz de isterseniz bizim yaptığımızın aynısını yapabilir ya da kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Küçük çocuklar sütburger sevdiği için bunların kabı oyuncak yapımında işinize yarayabilir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane sütburger kabı
 • Sünger
 • Kalem
 • Makas
 • İstediğiniz renkte A4 kağıt
 • Renkli kalemler
 • Koli bantı

1 tane squishi yapmak için tek bir sütburger kabı yeterlidir. Renkli kağıt ve kalemler squishiyi süslemek için kullanılmaktadır. İsterseniz süsleme yapımında farklı malzemeler de kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında her türlü sünger kullanılabilir.

Sütburger Kabından Squishi Yapımı

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce sütburger kabını güzelce temizleyin. Bu ön hazırlık aşamasının ardından aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak renkli kağıdın üzerine sütburger kabına uygun boyutta bir yuvarlak çizin ve bunu makas ile Sonrasında bunun üzerine kalem ile küçük puantiyeler çizerek içlerini farklı renklerde boyayın. Kağıdın üzerine bu şekilde süsleme yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Squishi yapmak için sütburger kabının içine sünger doldurmak gerekiyor. Süngeri küçük parçalara halinde kesebilir ya da kaba uygun bir yuvarlak şeklinde kesebilirsiniz.
 • Sütburger kabının kenarındaki çıkıntıları makas ile keserek düzeltin.
 • Yuvarlak süngeri sütburger kabının içine dikkatli bir şekilde yerleştirin.
 • Son olarak üzerine desen yaptığınız yuvarlak kağıdı sütburger kabının üzerine yerleştirerek bunları koli bandı ile birbirine tutturun.

Tüm bu aşamalardan sonra evde squishi yapımı tamamdır. Bu sevimli oyuncağı çocuğunuza oynaması için verebilirsiniz. Uygulamayı yaparken sütburger kabının kenarlarında açıklık kalmayacak şekilde koli bandı ile kaplamaya dikkat ederseniz istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde çocuğunuz için farklı renk ve desenlerde çok güzel squishiler yapabilirsiniz. Renkli kağıtların üzerine kedi, köpek ya da tavşan figürleri çizerek de aynı şekilde sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. Bu yumuşacık squishi ile oynamak çocukların çok hoşuna gidecaktir. Evde bu güzel geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda squishi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde bu tür kolay kendin yap çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız, eti puf kabından anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir