Tek Omuzlu Elbise Modelleri
Moda

Tek Omuzlu Elbise Modelleri

Tek omuzlu elbise modelleri geçmiş dönemlerde kadınlar arasında popüler olan günümüzde de geçmişe dönüş ile birlikte popülerleşmeye başlayan elbise modelleridir. Asimetrik saç kesimlerinin popüler olduğu bu dönemlerde elbise modeli olarak da asimetrik modeller ön planda. Düğün, sünnet, doğum günü gibi özel davetler ve mezuniyet törenlerinin dışında günlük kullanım için de ideal elbise modelleridir. Kullanılacak ortama göre desen, renk ve tasarımlarının seçiminin yapılabileceği farklı modellerde tek omuzlu elbise modellerini sizler için yazımızın devamında paylaştık. Sezonun en trend tek omuzlu elbise modeli çeşitlerine gelin birlikte göz atalım…

Tek Omuzlu Elbise Modelleri

Tek omuzlu elbise modelleri, kısa ya da uzun olabilir. Genel olarak kısa modelleri daha fazla tercih edilen bu elbise modellerinde etek boyu uzun olanlarda derin yırtmaçlara da yer veriliyor. Dekolte ve değişiklik seven ancak çok uç tasarımları tercih etmeyenler için ideal elbise modelleridir. Hem günlük, hem abiye olarak kullanılabilirler. Günlük hayatta kullanmak için tek omuzlu elbise modellerinden seçim yapacaksanız kullanacağınız aksesuar ve ayakkabıların mümkün olduğunca sade olmasına özen gösterin. Çok abartılı takılar ve ayakkabı modelleri, günlük kombinin özelliğini bozacaktır. Özel davetler için tek omuzlu elbise modelleri tercih edilecekse aksesuar ve ayakkabı olarak taşlı, pullu, parlak modeller tercih edilebilir. İş yerinde tek omuzlu bir elbise modeli tercih edecekseniz şıklığı kadar rahatlığına da dikkat etmeniz gerekecektir. Esnek yapılı kumaşlar ile hazırlanan vücudu tam saran elbise modelleri, iş yeri için uygun olabilir. Ayakkabı olarak ise şık görünümlü, düz ya da hafif topuklu ayakkabı modelleri tercih edilebilir.

Tek omuzlu elbiseler, her yaşa ve her giyim tarzına uygundur. Normalde klasik giyim tarzına sahip bir kadın için fırfırlı, büzgülü tek omuzlu abiye elbiseler ideal olacaktır. Spor giyim tarzına sahip bir kadın içinse daha sade, düz, yuvarlak ve çizgili desenleri bulunan elbise modelleri uygun olacaktır. Klasik giyim için uzun ve kısa etek boyları tercih edilebilir. Ancak spor tarz için kısa, diz üzerinde ya da altında tek omuzlu elbise modelleri tercih edilmelidir.

Aşağıda sizlerin de beğeneceğini düşündüğümüz 2019 tek omuzlu elbise modelleri ve renklerini sizlerle paylaştık.

Abiye Tek Omuzlu Elbise Modeli
Abiye Tek Omuzlu Elbise Modeli
Beyaz Tek Omuzlu Elbise Modeli
Beyaz Tek Omuzlu Elbise Modeli
Desenli Tek Omuzlu Elbise Modeli
Desenli Tek Omuzlu Elbise Modeli
Fırfırlı Tek Omuzlu Elbise Modeli
Fırfırlı Tek Omuzlu Elbise Modeli
Fırfırlı Yazlık Elbise Modeli
Fırfırlı Yazlık Elbise Modeli
Sarı Tek Omuzlu Elbise Modeli
Sarı Tek Omuzlu Elbise Modeli
Siyah Tek Omuzlu Elbise Modeli
Siyah Tek Omuzlu Elbise Modeli
Yeşil Tek Omuzlu Elbise Modeli
Yeşil Tek Omuzlu Elbise Modeli

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir