Tencerede Sufle Tarifi
Hamur İşi Tarifleri

Tencerede Sufle Tarifi

Tencerede sufle tarifi dakikalar içinde hazırlanabilen bir tariftir. İlk denemede bile harika sonuçlar alabileceğiniz bu tarif için kahve fincanı, nescafe fincanı, sufle kabı, cup ya da her evde bulanabilen su bardaklarından kullanabilirsiniz. Hem yapım, hem pişirme aşaması az zaman alan, tadı damakta kalan fırınsız sufle tarifi malzemeleri ve yapım aşamalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Tencerede Sufle Tarifi

Tencerede fırınsız sufle az malzeme ile kısa sürede hazırlanıyor. Bir kaç önemli noktaya dikkat edildiğinde nefis sonuç elde edeceğiniz tencerede sufle tarifinin malzemeleri ve yapım aşamalarına şimdi geçiyoruz.

Tencerede Fırınsız Sufle Tarifi için Malzemeler

  • 2 adet yumurta
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 1 çay bardağı süt
  • 1 çay bardağı sıvıyağ
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket şekerli vanilin
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1-1,5 su bardağı un
  • Kare sütlü ya da bitter çikolata

Tencerede Fırınsız Sufle Yapılışı

Sufle için ilk olarak yumurtalar ve toz şekeri karıştırma kabı içine alın. Yumurtaların rengi açılana kadar çırpma teli ya da mikser ile çırpın. Sonrasında sıvı yağ ve sütü ekleyip karıştırın. Sıvı malzemeler karışınca üzerine kuru malzemeleri ekleyin. Karışım pürüzsüz kıvam alana kadar çırpın. Hazır olan sufle harcını kullanmak istediğiniz kalıplara pay edin. Hangi kalıp, fincan ya da bardağı kullanıyorsanız yarısına kadar doldurmaya özen gösterin. Kalıpları doldurduktan sonra suflelerin içine 1-2 parça çikolata koyun. Hazırladığınız kapları uygun büyüklükte geniş bir tencere içine yerleştirin. Tencere içine sıcak su koyun. Bu aşamada suyun mutlaka kaynara yakın sıcak olmasına dikkat edin. Suyu bardakların yarısına gelecek kadar miktarda eklemeniz yeterli olacaktır.

Tencereyi hazırladıktan sonra kapağını kapatın. Su kaynayana kadar en büyük ocağın orta derece ateşine koyun. Su kaynamaya başlayınca ocağı en kısığa alın. 6 dakika bu şekilde sufleleri pişirin. Süre sonunda ocağın altını kapatın. 5 dakika sonra sufleleri tencere içinden çıkarın. İsterseniz üzerine pudra şekeri serperek servis edebilirsiniz.

Tencerede sufle tarifini yaparken kullanacağınız bardakların ya da kapların çok derin olmamasına dikkat edin. Aksi halde yerken biraz zorlanabilirsiniz, ancak pişmesi ve lezzetinde bir değişiklik olmaz. Çikolata olarak bitter ya da sütlü çikolata kullanabilirsiniz.

https://youtu.be/o6JW4VztXkQ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir