Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çiçek Yapımı
Geri Dönüşüm, Kendin Yap Videoları

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çiçek Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu ile çiçek yapımı geri dönüşümü ile dekoratif çiçekler hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu çiçekleri dekoratif amaçlı istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Kartondan hazırladığınız daire şeklinde bir parça üzerine çiçekleri yapıştırıp kapı ve duvar süsü hazırlayabilirsiniz. Geri dönüşüm projeleri ile hazırladığınız karton ya da plastik tüm çalışmaların süslemelerinde bu karton çiçekleri kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çiçek Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan karton çiçek yapımı için sadece bir adet ruloya ihtiyacınız var. Bu rulo ile 2 adet küçük ya da bir adet büyük çiçek elde edebilirsiniz. Hazırladığınız çiçekleri bu şekilde kullanabileceğiniz gibi isterseniz renklendirerek de kullanabilirsiniz. Renklendirme aşamasında sprey boya kullanmayacaksanız, ilk olarak ruloları boyayıp kurumasını bekleyin. Ardından kesme ve sarma işlemini yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet tuvalet kağıdı rulosu
  • Kesmek için makas
  • Yapıştırmak için beyaz tutkal ya da sıcak silikon
  • Orta kısım için boncuk ya da ponpon

Karton Çiçek Yapımı

Karton çiçekleri hazırlamak için ilk olarak tuvalet kağıdı rulosunu düz bir zemine yerleştirin. Parmak uçlarınız ile rulo üzerine bastırarak hafifçe ikiye katlayın. Rulonun ortasına kadar makas ile uzun çeltikler şeklinde kesikler atın. Rulonun her iki tarafından keserek ikiye ayırın. Ayrılan parçalardan birini alın. Kesmediğiniz kısıma beyaz tutkal sürüp fırça ile yayın. Çok fazla bastırmadan hafifçe çiçeği katlayın. Son katlama bölgesine yeniden tutkal sürüp kuruyana kadar bastırın. Çiçeğin yapraklarını eliniz ile aşağı doğru açın. Muntazam görünmesi için sağa sola doğru yönlendirin. Çiçeğin orta kısmına boncuk ya da ponpon yapıştırın. Yapıştırmak için beyaz tutkal yerine sıcak ya da soğuk silikon da kullanabilirsiniz. Bunun için rulonun kesmediğiniz kısmının başına biraz silikon sıkın. Aynı şekilde sarın. Son kısma gelince yeniden silikon sıkın ve üzerine hafifçe bastırın. Bu şekilde yapıştırın.

Karton çiçek yapımının detaylarını anlatımlı videomuzda bulabilirsiniz. Hazırladığınız çiçekleri uygun yerlere yapıştırmak için silikondan yararlanabilirsiniz. Silikon dışında güçlü başka yapıştırıcılar da kullanılabilir. Ancak en emini silikon ile yapıştırmaktır. Hazırladığınız çiçeklerin sap kısımlarını keserken çok fazla aşağıdan kesmemeye özen gösterin. Aksi halde çiçeğinizde bozulma meydana gelebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir