Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kol Saati Yapımı
Kendin Yap Videoları, Okul Öncesi

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kol Saati Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu ile kol saati yapımı çocuklar için okul öncesi yapılabilecek güzel el işi çalışmalarındandır. Az malzeme ile kısa sürede hazırlanabilen bu saatleri çocuklar oyunlarında kendileri ya da büyük oyuncaklarına takarak kullanabilir. Farklı malzemeler ile süslenip renklendirme işlemi yapabileceğiniz bu çalışma, aynı zamanda çocuklar ile kaliteli vakit geçirmek için tercih edilebilir. Siz de evde çocuğunuz ile vakit geçirirken bir yandan da onun gelişimine katkı sağlamak isterseniz bu çalışmayı yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kol Saati Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu ile saat yapımı çocukların tek başlarına yapabilecekleri bir çalışmadır. Makas kullanmayı bilen her çocuk çok rahat bir şekilde bu çalışmayı yapabilir, kendi aksesuarını, oyuncağını kendisi hazırlayabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Keçeli kalem ya da başka tür boya
  • Küçük bir parça eva
  • Yapıştırıcı
  • Renkli desenli bant

Yapılışı

Tuvalet kağıdı rulosu ile kol saati yapmak için ilk olarak kol saatinin kordon kısmı genişliğinde bir parça kesin. Bu parçayı istediğiniz malzemeler ile kaplayıp ya da boyayıp renklendirebilirsiniz. Çocuğun koluna rahat bir şekilde takılması için yuvarlak kordona kesik atın. Saatin kordonunu renklendirdikten sonra saat kısmı için bir parça evadan yuvarlak kesin. Bu yuvarlağı isterseniz fon kartonu ya da renkli kağıtlardan da yapabilirsiniz. Hazırladığınız saati kordonun üzerine yapıştırın. Yapıştırma aşamasında kordona attığını kesiğin tam saatin hizasına gelmesine dikkat edin. En son olarak kordonun iki tarafına da renkli ve desenli bantlar ile renklendirme yapın. Bu aşamayı isterseniz yapmayabilir ya da daha farklı malzemeler ile süslemesini tamamlayabilirsiniz. Son süslemeleri de yaptıktan sonra kol saati ile kullanıma hazırdır.

Tuvalet kağıdı rulosu ile kol saati yapımı gibi isterseniz yine aynı şekilde tuvalet kağıdı rulosu ile bileklik de hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız kol saatinde kullandığınız süsleme malzemeleri ve renkleri tercih ederek takım hazırlayabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu ile çocuk saati ve çocuk bilekliği yapımı çalışmasının aşamalarını Youtube kanalımızdaki videodan detaylı şekilde izleyebilirsiniz. Sadece tek bir tuvalet kağıdı rulosu ile çocuklarınız için eğlenceli ve çok sevecekleri oyuncak aksesuarlar hazırlayabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir