Tuvalet Kağıdı Rulosundan Peçete Yüzüğü
Geri Dönüşüm, Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Peçete Yüzüğü

Tuvalet kağıdı rulosundan peçete yüzüğü yapımı geri dönüşüm çalışmaları içinde en yaratıcı olanlarındandır. Ana malzemesi tuvalet kağıdı rulosu olan bu çalışmayı istediğiniz farklı malzemeler ile süsleyebilirsiniz. Günlük yemek masalarında da özel yemek masalarında da bu çalışma ile elde ettiğiniz peçete yüzüklerini kullanabilirsiniz. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan çalışmanın detaylarını paylaşmak istiyoruz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Peçete Yüzüğü Yapımı

Peçete yüzüğü yemeklerde kullanılacak olan büyük peçetelerin derli toplu durması için kullanılan bir sofra aksesuarıdır. Genel olarak özel davetlerde kullanılan bu aksesuar, hazır olarak satın alındığı gibi evde de el emeği ile yapılabilir. Bu çalışmamızda az malzeme ile ekonomik olarak peçete yüzüğü yapımı çalışmasını paylaşacağız.

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Beyaz tutkal
  • İnci boncuk
  • Kurdele

Peçete Yüzüğü Yapımı

Peçete yüzüğü yapımı için ilk olarak tuvalet kağıdı rulosunu hafifçe elinizle bastırın. Enlemesine ortasından kesin. Daha ince olmasını isterseniz ruloyu üçe de bölebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosunu böldükten sonra üzerine biraz tutkal sürün. Kullanmak istediğiniz ipi enlemesine bir kere sarın. Rulo içinden geçirip bu sefer ilk ipin hemen kenarından dolayın. Bu şekilde azar azar tutkallayarak rulonun tamamını ip ile kaplayın. Sonrasında ipi içerden yapıştırıp sabitleyin. Sade bir peçete yüzüğü hazırlamak isterseniz sadece bu şekilde de bırakabilirsiniz. Ancak daha süslü, daha şık bir peçetelik yapmak isterseniz, boncuk, kurdele ya da pullar ile süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz çalışma için ip yerine kurdele de kullanabilirsiniz. İpi doladığınız gibi kurdele de dolayarak daha şık, daha hoş peçete yüzükleri elde edebilirsiniz. Kurdele sarmak istediğinizde yapıştırıcı olarak beyaz tutkal yerine başka daha güçlü bir yapıştırıcı kullanabilir, sıcak silikon ile kurdele sarmayı yapabilirsiniz.

Peçete yüzüğü yapımı süslemesi için isterseniz önceden yaptığımız bir çalışma olan tuvalet kağıdı rulosu ile çiçek yapımı ile elde ettiğiniz çiçeklerden kullanabilirsiniz. Çalışma için ruloları isterseniz boyayabilirsiniz. Ancak ip sarıldığında çok fazla kendini belli etmeyeceği için tavsiye etmiyoruz. Her iki çalışmanın detaylarını incelemek için Youtube kanal videolarımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çiçek Yapımı * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir