Abiye Modelleri, Moda

Uzun Mezuniyet Elbise Modelleri 2019

Uzun mezuniyet elbise modelleri 2019 tasarımları ve renkleri ile dikkat çekiyor. Geçen senelerde olduğu gibi bu sene de mezuniyet törenlerinde göz kamaştırmak isteyen genç kızların tercihleri arasında yer alan uzun abiye elbise modelleri, klasik, modern, özgür, doğal gibi tüm stillere uygun olarak tasarlanıp beğeniye sunuluyor. Siz de mezuniyet töreninde uzun genç kız abiye modelleri içinden birini tercih etmek istiyor ancak karar veremiyorsanız, yazımızın devamında vereceğimiz küçük bilgiler ve modellere mutlaka göz atmalısınız.

Pembe Uzun Mezuniyet Elbisesi
Pembe Uzun Mezuniyet Elbisesi

Uzun Mezuniyet Elbise Modelleri 2019

2019 yılı mezuniyet elbise modellerinin geneline baktığımızda renk seçeneği ve modelleri olarak pek çok alternatif ile karşılaşmak mümkün. Yapılacak olan makyaj, gidilecek olan ortam, saç rengi, saç modeli ve kişinin kendi zevkine göre seçiminin yapılması gereken uzun abiye elbise modelleri taşlı, sade, dekolteli, dar, bol kesim gibi farklı tasarımlara sahip.

Şık Mezuniyet Elbisesi
Şık Mezuniyet Elbisesi

2019 uzun mezuniyet elbise modellerinde kemerli tasarımlar ön planda. Taşlı ya da parlak kumaş ile hazırlanan kemer detayı elbisenin modeline şıklık katmanın yanında belin inceliğini ön plana çıkarmayı da sağlayacaktır. Bel kısmı ince olan genç kızlar, yukarıdaki gibi bir elbise modeli ile mezuniyet töreninde göz kamaştırabilirler.

Çiçekli Uzun Mezuniyet Elbisesi
Çiçekli Uzun Mezuniyet Elbisesi

Pudra, pembe, su yeşili, turkuaz gibi yaz renkleri, mezuniyet törenlerinde genç kızların üzerinde sıklıkla gördüğümüz renkler. 2019 yılında da uzun ve kısa modellerde tek renk ya da ana renk olarak gözümüze çarpan bu renkler, doğal oldukları kadar dikkat çekici bir enerjiye sahiptir.

Dar Uzun Mezuniyet Elbisesi
Dar Uzun Mezuniyet Elbisesi

Açık ve farklı renk tonları yerine, klasik, koyu renk tercih edenlerin ilk seçenekleri siyah renktir. Her genç kızın ve kadının dolabında mutlaka bulunması gereken siyah abiye elbiseyi, mezuniyet töreni için de tercih edebilirsiniz. Özellikle biraz fazla kilonuz varsa, siyah uzun mezuniyet elbisesi sizin için kurtarıcı olabilir.

Eteği Baskılı Uzun Mezuniyet Elbisesi
Eteği Baskılı Uzun Mezuniyet Elbisesi

Düz renkler yerine baskılı ve desenli kumaşlar ile hazırlanan elbise modelleri de genç kızların ilgisini çekecek güzellikte… Yukarıda verdiğimiz örnek gibi sadece etek kısmında çiçek baskısı bulunan uzun abiye elbise modelleri, hem özel davetlerde, hem de mezuniyet törenlerinde dikkat çekici bir seçenek olacaktır.

Fuşya Uzun Mezuniyet Elbisesi
Fuşya Uzun Mezuniyet Elbisesi

Hem şık, hem rahat olmak isteyen genç kızlar, uzun elbise seçiminde kullanılan kumaşa dikkat etmelidir. Rahat hareket etmek için esneme özelliği bulunan, fazla sıkmayan, terletmeyen ve rahatsızlık vermeyen kumaşlar ile hazırlanmış, uçuş uçuş uzun elbise modelleri, mezuniyetlerde tercih edilebilir.

Krem Uzun Mezuniyet Elbisesi
Krem Uzun Mezuniyet Elbisesi

Tek omuzlu, taşlı ve soft renkleri bulunan yukarıdaki örnek elbise modeli de genç kızların dikkatini çekecek güzellikte. Özellikler saçlarını bağlı ya da topuz olarak kullanmak isteyenler bu tarz bir elbise modelini tercih edebilir. Modern bir görüntüsü bulunan tek omuzlu elbise modelleri ile harekete ederken sıkıntı yaşanmaması için esnek yapılı ve tam kişinin bedenine göre elbiseler tercih edilmelidir.

Lacivert Uzun Mezuniyet Elbisesi
Lacivert Uzun Mezuniyet Elbisesi

Sadelik ve doğallıktan yana tercihlerini kullanmak isteyen genç kızlar, yukarıdaki elbise gibi bir model tercih edebilir. Etek kısmı tüllü olan bu elbise modeline parlaklık katmak için küpe, bileklik, kemer ve kolye detayları parlak taşlı tercih edilebilir.

Pudra Uzun Mezuniyet Elbisesi
Pudra Uzun Mezuniyet Elbisesi

Straplez uzun elbise modelleri, bu sene de genç kızların tercihleri içinde yer alacak. Göğüs oyuntulu ya da düz olarak karşımıza çıkan bu tasarımlar, her renk tonunda kullanılıyor. Etek kısmı bol kesim ve dar kesim olan tüm uzun elbise modellerinde straplez kesimli üst kullanılabilir.

Siyah Uzun Mezuniyet Elbisesi
Siyah Uzun Mezuniyet Elbisesi

Dar kesim, uzun elbise modellerinde yürüme sırasında zorluk yaşanmaması ve daha hoş bir görüntü elde edilmesi için yırtmaç kullanılabiliyor. Yukarıdaki gibi bedene tam oturan bir uzun abiye elbise modelinde derin yırtmaç çok hoş bir tasarım olmuş.

Uzun Mezuniyet Elbisesi Modeli
Uzun Mezuniyet Elbisesi Modeli

Yukarıda verdiğimiz uzun abiye elbise modeli örneklerinden zevkinize ve tarzınıza uygun olarak seçim yapabilir, mezuniyet töreninde göz kamaştırabilirsiniz.

Evde Mezuniyet Saçı Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir