Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemi
Güzellik, Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Yeni Yıl Oje Desenleri

Yeni yıl oje desenleri ile yepyeni bir yıla, yepyeni tırnaklar ile merhaba diyebilirsiniz. Yeni yıl denilince akla genel kırmızı ve beyaz renkli ojeleriniz ile birbirinden değişik, hoş nail artlar hazırlayabilirsiniz. Özel nail art setlerine ihtiyaç duymadan, küçük dokunuşlar ile tırnaklarınıza yapabileceğiniz yeni yıl nail art desenleri arasından dört tanesini sizlerle paylaşıyoruz.

Yeni Yıl Oje Desenleri

Kırmızı ana renk üzerine beyaz oje ile minik kış figürleri yaparak tırnaklarınızı yeni yıla hazırlayabilirsiniz. Bu uygulama için ojenin kendi fırçasının dışında noktalama ve çizme için ayrıca aparat kullanmanız gerekecektir. Noktalama ve çizme için bitmiş keçeli kalem, tükenmez kalem, kurşun kalem, tel toka kullanabilirsiniz. Eğer evinizde nail art noktalama aparatı varsa onlardan da yardım alabilirsiniz.

Tırnaklarınızı yeni yıla hazırlamak için ilk olarak kırmızı ana renge boyayın. Bunun için isterseniz tüm tırnaklarınızı aynı ton kırmızıya boyayabilir, isterseniz de farklı renk tonlarında kırmızı oje ile renklendirebilirsiniz. Tırnaklarınızı ana renk ile hazırladıktan sonra nail art desenlerine geçebilirsiniz. Nail art desenleri için iki elinizde belirli tırnakları seçebilir, ya da hepsine desen uygulayabilirsiniz.

Yıldız Oje Deseni 

Tırnağınıza yıldız oje deseni yapmak için ilk olarak oje fırçanız ile büyük bir nokta koyun. Deseni vermek için noktanın ortasından kenarlarına, yukarısına ve iki adet de aşağısına olmak üzere çizikler çıkarın. Bunu noktalama için kullanacağınız kalem ile yapın.

Kalp Oje Deseni

Tırnağınıza kalpli nail art yapmak için ojenin fırçası ile yan yana iki adet nokta koyun. Bu noktaların tam orta noktasından biraz aşağı bir adet daha nokta koyun. Üç noktaya kalp şekli vermek için noktalama kalemini kullanabilirsiniz.

Akan Boya Oje Deseni 

Akan boya ya da dökülen kar oje deseni için tırnaklarınızın en uç kısımlarına oje fırçası ile gelişi güzel oje sürün. Bu ojenin uç kısımlarından aşağı doğru akan görüntü vermek için çizikler yapın. Kar görüntüsü olması için nokta kalemi ile minik minik noktalar koyarak deseni tamamlayın.

Yukarıdaki desenlerin dışında istediğiniz başka minik figürleri de kırmızı beyaz olarak tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Desenlerin uzun süre kalması için en son oje koruyucu sürerek tırnak süslemelerinizi bitirin. Yeni yıl oje desenleri detayları için kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir