Yumuşatıcı Kutusundan Evde Peçetelik Yapımı
Geri Dönüşüm, Kendin Yap Videoları

Yumuşatıcı Şişesinden Evde Peçetelik Yapımı

Yumuşatıcı şişesinden evde peçetelik yapımı herkesin yapabileceği geri dönüşüm projelerinden birisidir. Çamaşırların daha güzel kokması ve yumuşak olması için kullanılan yumuşatıcıların dış kapları, pek çok geri dönüşüm ve kendin yap projesinde kullanılarak dönüştürülüyor. Bugün de sizlerle herkesin evinde bulunabilecek yumuşatıcı şişeleri ile kolay peçetelik yapımı çalışmasının detaylarını paylaşacağız.

Yumuşatıcı Şişesinden Evde Peçetelik Yapımı

Yumuşatıcı şişeleri kullanılan yumuşatıcının boyutuna göre değişiklik gösterir. Bu çalışma için 1 ya da 1,5 litrelik yumuşatıcı şişeleri kullanılabilir. Şişeleri kullanmadan önce mutlaka güzel bir şekilde yıkamayı unutmayın. Yıkadığınız şişelerin üzerinde kağıtları var ise sünger yardımı ile kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Yumuşatıcı şişesini temizleyip hazırladıktan sonra projeye başlayabilirsiniz.

Evde Peçetelik Yapımı için Malzemeler

  • 1 adet yumuşatıcı ya da deterjan şişesi
  • 2 adet pet şişe kapağı
  • Biraz sim
  • Sıcak silikon ya da soğuk silikon
  • Kalem
  • Makas
  • Falçata

Evde Peçetelik Yapımı

İlk olarak peçetelik üzerine süsleme yapacağınız çiçekleri hazırlayın. Bunun için pet şişe kapaklarından birini belirli aralıklar ile çeltikleyin. Çiçek yaprağı gibi ayrılan kapağın her bir kanadını dışa doğru bükün. Çiçeğin orta kısmı için kapak ortasına silikon sıkın. Sonrasında biraz sim dökün. Simlerin düşmemesi için yeniden üzerini sıcak silikon ile kaplayın. İşte geri dönüşüm çiçekleriniz hazır…

Evde peçetelik yapımı içinse ilk olarak şişeyi keserek işleme başlayın. Kendi zevkinize göre şişenin tasarımını yapın. Eğer peçetelerin sığamayacağı şekilde ise yanlarından yer açıp peçetelerin rahat şekilde yerleştirilmesine yardımcı olun. Şişeyi çizmek için keçeli kalem ya da benzeri bir kalem kullandıysanız kalem izini silmek için aseton kullanabilirsiniz. En son süsleme için hazırladığınız çiçekleri de silikon ile peçetelik üzerine yapıştırın. Üçgen şekilde ya da kare şekilde peçeteleri yerleştirip peçeteliğinizi kullanabilirsiniz. Çalışmanın detayları için aşağıdaki evde peçetelik yapımı resimli anlatım örneğini inceleyebilirsiniz.

Yumuşatıcı Şişesinden Evde Peçetelik Yapımı Resimli Anlatım
Yumuşatıcı Şişesinden Evde Peçetelik Yapımı Resimli Anlatım

Videolu anlatım için ise Youtube kanalımızda yer alan videoyuyu izleyebilir, yapım aşamalarına dikkat ederek siz de aynı çalışmayı evde hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz malzemeler ile süsleyebileceğiniz bu çalışma ile elde ettiğiniz peçetelikleri isterseniz sevdiklerinize, arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=EcCQEnkVyZs&t=26s

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir