Yün İpten Bileklik Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Yün İpten Bileklik Yapımı

Yün ipten bileklik yapımı ile çok kısa sürede, kolay bir şekilde kendi bilekliğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. İki farklı renk ile hazırlayabileceğiniz bu bileklik modeli için her hangi bir örgü tekniği bilmenize gerek yok. Düğümleme ya da örme işlemlerine gerek olmadan sadece dolama yaparak hazırlayabileceğiniz ip bileklik modeli hem yetişkinler, hem çocuklar için uygundur. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan bileklik modelinin yapım aşamalarına geçmek istiyoruz.

Yün İpten Bileklik Yapımı

Yün ipten dolamalı bileklik yapımı için farklı renklerde iki ya da fazla ip gerekli. İp olarak ince yada kalın yün iplerden kullanabilirsiniz. Evinizde her hangi bir örgüden kalan ipleri değerlendirerek bu bileklik modelini hazırlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli nokta, iplerin hepsinin aynı kalınlıkta olmasıdır.

Bileklik için ilk olarak kullanmak istediğiniz ipleri kesin. İpleri kolunuza göre ölçün. Kolunuzu bir kere sardıktan sonra bilekliğin bağlama kısımlarına yetecek kadar uzun ip bırakın. Bu şekilde 6 adet ip kesin. İpleri bilekliğiniz için belirlediğiniz sap kısmını ayırarak bir kere düğümleyin. Sonrasında düz bir yere sıkı bir şekilde bant ile sabitleyin. İpleri iki farklı renkte ip olacak şekilde ikili gruplara ayırın. İlk iki farklı renkte ipi elinize alın. Aynı yöne döndürerek dolama yapın. Doladığınız bu ipleri elinizle düzeltin. Doladığınız kısımların bozulmaması için  sert bir cisimi iplerin bitiş kısmına koyup diğer ikili gruba geçin. Bu şekilde üç grubu da bitirin. Baştan bıraktığınız kadar ipi sonunda da bağlama kısmı olarak bırakıp düğümleyin. Düğümü attıktan sonra bilekliği hafifçe çekin ve bırakın. İşte dolamalı kırçıllı bilekliğiniz hazır bile…

Bilekliğin sapları için bıraktığınız kısımları bu şekilde püskül olarak bırakabilirsiniz. Bağlamak istediğinizde bir ya da iki ipi bilekliğin iki tarafından alıp düğüm atabilirsiniz. İsterseniz de sap kısımların en uçlarına birer düğüm atıp farklı bir bileklik sap modeli yapabilirsiniz.

İpten kolay bileklik modeli yapımı için Youtube kanalımı ziyaret edebilirsiniz.

Kolay Makrome Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Tek Renkli Arkadaş Bilekliği Yapımı * Tıklayınız

Pipetten Bileklik Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Hobi Çubuğundan Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Çengelli İğneden Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Eski Çoraptan Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Pet Şişeden Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Ayakkabı Bağcığından Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Kumihimo Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir